Konveyör, organizmanın kan damarı

Sanayiyi canlı bir organizma olarak değerlendiren Hasan Çiçek, konveyör sistemlerini de bu organizmanın kan damarları olarak nitelendiriyor

GV Makina Şirket Müdürü Hasan Çiçek ile konveyörler hakkında konuştuk. Hasan Çiçek konveyör sistemleri için “Sanayiyi canlı bir organizma olarak değerlendirirsek konveyör sistemlerini de bu organizmanın kan damarları olarak nitelendirmek sanırım yanlış bir benzetme olmaz” diyor.

GV Makina’nin kuruluşundan bu yana konveyör sistemlerini en verimli şekilde çalışır hale getirmek için ellerinden gelen tüm çabayı sarf ettiklerini dile getiren Hasan Çiçek, “Bu hususu şirketimiz için ilke haline getirdik. Verimsiz çalışan bir konveyör hattı üretim maliyetini arttıran en önemli hususların başında gelmektedir” dedi.

Hasan Çiçek konveyör sistemleri ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Bir konveyör hattı nasıl daha verimli bir hale getirilebilir?

Konveyörlerin daha verimli bir hale getirilebilmesi için yapılacak en doğru hareket tahrik ünitesini gözden geçirmek olacaktır.

Geleneksel yöntemlerle çalışan bir konveyör hattındaki tahrik ünitesi; hava soğutmalı bir elektrik motoru, redüktör, kaplin, kayış-kasnak vb… gibi unsurlardan oluşmaktadır. Tüm bu birleşenlerden oluşan tahrik ünitesinden, güç tambura aktarılmakta ve döngü sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir